مغز کله ایران امور خارجه ظریف وزیر خارجه

مغز کله: ایران امور خارجه ظریف وزیر خارجه آتن چین مجمع تمدنهای کهن

گت بلاگز آذربایجان شرقی اهدای 11 تخته فرش نفیس به موزه تبریز

مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری از اهدای 11 تخته فرش نفیس و با ارزش از سوی تاجر تبریزی به موزه شهرداری خبر داد.

اهدای 11 تخته فرش نفیس به موزه تبریز

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز؛خلیلی مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری گفت: یعقوب صادق نوبری با این اقدام شایسته، به تالار موزه فرش تبریز تزئین خاص بخشیده است.
وی اظهار کرد: این شهروند تبریزی که در تجارت فرش دارای سابقه طولانی است و یکی از بازرگانان خوش نام فرش کشور عزیزمان ایران در بازار جهانی به شمار می رود با ارسال این تعداد تخته فرش از هامبورگ آلمان به تبریز موجب تنوع در مجموعه قالی های موزه فرش شهرداری تبریز شده است است.

عبارات مهم : ایران
مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری یادآوری کرد: طبق نظر کارشناسان خبره فرش موزه شهر، این فرش ها از دست بافته های بازیگران و صورت های معروف آذربایجانی است که دارای قدمتی بین 70 تا 100 سال تخمین زده می شود و با مواد خالص پشمی بافته شده است و یکی از آن ها تصویری منتسب به دوره مشروطیت دارد.

خلیلی، ادامه داد: در قالی های اهدایی این تاجر تبریزی یک تخته زرنیم کاشان ابریشمی با طرح درختی رج شمار 70 بسیار قدیمی دیده می شود.
وی گفت: شهرداری تبریز با ارج نهادن به عمل شایسته این تاجر خیر، ترتیب مورد نیاز جهت به نمایش گذاشتن این فرش ها جهت دیدار همشهریان و گردشگران انجام می شود.
خلیلی از مدیر کل گمرکات استان جهت انجام کمک های مورد نیاز جهت ترخیص این فرش ها قدردانی کرد.
موزه شهرداری تبریز در طبقه زیرزمین ساختمان کاخ شهرداری تبریز واقع شده است است.
این موزه که به عنوان نخستین و تنها موزه تاریخ شهرداری های کشور عزیزمان ایران مطرح است بعد از چین در ردیف نخستین موزه های شهرداری های دنیا نیز قرار دارد.
این موزه در سال ۱۳۸۶ و همزمان با یکصدمین سالگرد تاسیس نخستین بلدیه (شهرداری) کشور عزیزمان ایران در تبریز و در ۸۰۰ متر مربع و با هزینه یک میلیارد و 100 میلیون ریال راه اندازی شده است است.
انتهای پیام/ش

واژه های کلیدی: ایران | تبریز | تبریزی | شهرداری | فرش نفیس | موزه تبریز | تخته فرش | توسعه گردشگری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog