مغز کله ایران امور خارجه ظریف وزیر خارجه

مغز کله: ایران امور خارجه ظریف وزیر خارجه آتن چین مجمع تمدنهای کهن

گت بلاگز استان ها قصه سند ۲۰۳۰ هرچه سریعتر خاتمه یابد ، اقدامات کوردلان نتیجه شکست در برابر جریان مقاومت است

امام جمعه قم با اشاره به اتفاق تروریستی پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: ورود کوردلان و بزدلان در چنین جنایت کور و وحشیانه نتیجه پیروزی جریان مقاومت و شکست مز

قصه سند ۲۰۳۰ هرچه سریعتر خاتمه یابد ، اقدامات کوردلان نتیجه شکست در برابر جریان مقاومت است

به گزارش خبرنگار گروه استان های گروه تحریریه سایت جوان، آیت الله علیرضا اعرافی در خطبه های این هفته نماز جمعه قم که در مصلای قدس برگزار شد با اشاره به اینکه سبک زندگی غربی ارزش ها و بنیان های خانواده ما را ترساندن می کند، اظهار کرد: پرداختن به این مباحث در سطح اخلاق عمومی و سیاست های کلان نظام از اهمیت بالایی برخوردار است.
وی با اشاره به اینکه باید سبک زندگی دینی در جای جای جامعه معرفی شود، اضافه کرد: وفاداری، واقع نگری، جلب اعتماد یکدیگر، سرانجام اندیشی، صراحت در نقد، ولی همراه با احترام، پرهیز از رفتارهای غیراخلاقی و اعتدال هنگام اختلاف از مسائلی است که در روابط همسران باید مورد توجه قرار گیرد.

عبارات مهم : زندگی

امام جمعه قم با اشاره به آمار طلاق در جامعه تصریح کرد: باید به اصول و قواعد ایمانی در زندگی یکسان اهتمام داشته و جوانان باید نسبت به این اصول توجه مورد نیاز را داشته باشند.
مدیر حوزه های علمیه با اشاره به فرارسیدن شب های قدر اظهار کرد: باید به وظایفی که بر دوش داریم توجه داشته باشیم تا دروازه های شب قدر به روی ما باز شود و امیدواریم که آمادگی مورد نیاز را جهت ورود به شب های قدر را کسب کنیم.
وی ضمن گرامیداشت یاد و نام شهدای اتفاق تروریستی پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: شهادت این شهدای سرافراز را به ملت ایران، مراجع تقلید و رهبر معظم انقلاب تبریک و تسلیت عرض می کنیم و یاد و خاطره شهید روحانی این اتفاق مرحوم حجت الاسلام تقوی را گرامی می داریم.
اعرافی با اشاره به سالگرد ارتحال آیت الله مشکینی تصریح کرد: یاد معلم بزرگ اخلاق و مفسر قرآن و عالم بزرگ و امام جمعه فقید شهر قم را گرامی بداریم و امیدواریم که روح بلند این عالم انقلابی با اولیا الهی محشور شود.
وی ضمن گرامیداشت یاد و نام شهید آیت الله سعیدی بیان کرد: ایشان در عصر تاریکی برابر رژیم شاهنشاهی سینه سپر کرد و مشکل ها را به جان خرید و پایه های انقلاب را با خون خود در کنار دیگر شهدا تقویت کرد.
امام جمعه قم به روز صنایع دستی اشاره کرد و یادآور شد: باید صنایع دستی مورد حمایت قرار گیرد و استان قم نیز در این حوزه از جایگاه خوبی برخوردار است و باید به جایگاه صنایع دستی در اقتصاد مقاومتی توجه مورد نیاز صورت گیرد.
وی با تقدیر از خدمات کمیته امداد امام خمینی بیان کرد: کمیته امداد در قم به ۴۰ هزار نفر خدمت ارائه می کند و نیمی از اعتبار مورد نیاز جهت کمک رسانی به اقشار زیرپوشش کمیته امداد، به وسیله مردم قم تامین می شود.
اعرافی ضرورت رعایت حرمت ماه مبارک رمضان را مورد تاکید قرار داد و اضافه کرد: این ماه دارای کرامت و حرمتی است که باید در هر کوی و برزن مورد توجه قرار گیرد. همه باید مواظبت کنیم تا با روش درست جلوی حرمت شکنی ماه مبارک رمضان را بگیریم.
وی در خصوص بعضی تبلیغات غلط نسبت به فریضه حج تصریح کرد: حج فریضه بزرگ الهی است که باید مورد توجه قرار گیرد و نباید به تبلیغات مسموم توجه داشت. هنگامی که تصمیم نظام و رهبری مبنی بر حضور در حج است باید به آن اهتمام داشته باشیم.
مدیر حوزه های علمیه خاطرنشان کرد: ورود کوردلان و بزدلان در چنین جنایت کور و وحشیانه نتیجه پیروزی جریان مقاومت و شکست مزدوران آمریکا در منطقه است آیا که آن ها در نقاط متفاوت با سد آهنین و پولادین مواجه شدند. این حرکت نشانه ضعف آن ها است و هنگامی که که آن ها احساس عجز می کنند دست به چنین حرکاتی می زنند.
وی در ادامه با اشاره به حرکات تروریستی که در دنیا اسلام و حتی بیرون از مرزهای اسلام رخ می دهد تصریح کرد: یکی از عوامل این وقایع جریان تکفیری است که اساس آن در پایگاه فکری عربستان شکل گرفته است.
اعرافی اضافه کرد: اعتبار این جریانات تکفیری آمریکایی ها هستند و ما اساس این جریانات تروریستی را سیاست های آمریکا می دانیم که به مزدوران خود در منطقه پر و بال داده است.
وی تاکید کرد: این کوردلان وابسته و پشتیبانان آن ها بدانند ملت و همه جامعه ما به تاسی از رهبری سینه خود را در برابر همه تیر ها سپر خواهند کرد، ولی هرگز از اسلام، انقلاب، ولایت و رهبری انقلاب کوتاه نخواهند آمد.
اعرافی تاکید کرد: ما پیروان امامی هستیم که فرمودند: بکشید ما را ملت ما بیدارتر می شود؛ ملت، مسوولان، حوزه و دانشگاه در برابر شما کوتاه نیامده و در برابر شما ایستادگی خواهیم کرد.
وی سفر ترامپ به عربستان را مورد توجه قرار داد و گفت: آن ها جنگ مذهبی را جهت پیشبرد اهداف اقتصادی و سیاسی خود دنبال می کنند، البته ملت در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان نشان خواهند داد که تروریسم در کشور پیش نخواهد رفت و کشور با تکیه بر ایمان و اقتدار خود در برابر همه جهانخواران تمام قامت خواهد ایستاد.
امام جمعه قم در خصوص رهنمودهای رهبری و مراجع تقلید اظهار کرد: با اعلام مواضع براق رهبری و مراجع تقلید انتظار است قصه سند ۲۰۳۰ با سرعت تمام به آخر برسد و خاتمه یابد.
وی در خصوص دغدغه های رهبری نسبت به پرسشها فرهنگی بیان کرد: مسؤولان، ملت، حوزه و دانشگاه باید این رهنمود ها و روش ها را مورد توجه قرار دهند.
انتهای پیام/ذ

واژه های کلیدی: زندگی | انقلاب | انقلابی | مراجع تقلید | سند 2030 | کوردلان و بزدلان | امام جمعه قم | حادثه تروریستی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog