مغز کله ایران امور خارجه ظریف وزیر خارجه

مغز کله: ایران امور خارجه ظریف وزیر خارجه آتن چین مجمع تمدنهای کهن

گت بلاگز بین‌الملل مجلس نمایندگان برزیل خواهان استیضاح رئیس‌جمهور این کشور شد

پس از افشاگری‌های اخیر رسانه‌ها راجع به پیشنهاد رشوه میشل تمر به مدیر پیشین مجلس برزیل، قانونگذاران این کشور خواستار استیضاح تمر شدند.

مجلس نمایندگان برزیل خواهان استیضاح رئیس‌جمهور این کشور شد

به گزارش گروه بین الملل گروه تحریریه سایت جوان؛ به نقل از سی ان بی، بعد از افشاگری های اخیر رسانه های برزیل راجع به پیشنهاد رشوه میشل تمر، مدیر جمهور، به مدیر سابق مجلس این کشور، نمایندگان مجلس این کشور خواستار استیضاح تمر شدند.
«ژوسلی باتیستا»، صاحب بزرگترین شرکت برزیلی تولید کننده فرآورده های پروتئینی دنیا (JBS) چهارشنبه هفته گذشته به همراه برادر خود در برابر «ادسون فاشین»، قاضی دیوان عالی فدرال، که مسئولیت پیگیری به پرونده فساد را دارد، حاضر شده است و صحت اقرارهای خود را در دادستانی کل فدرال تائید کرد.
بر اساس گفته وی که ویدئویی از آن با میشل تمر در ماه مارس تهیه شده است هست، تمر با پرداخت حق السکوت به «ادواردو کنیا»، مدیر سابق مجلس نمایندگان فدرال موافقت و «رودریگو روشارا»، نماینده مجلس از حزب جنبش دموکراتیک برزیل (حزب تمر) را جهت حل مساله معرفی کرده است پلیس نیز شماره سریال اسکناس ها را ثبت و از جریان حمل چمدان پول و تحویل آن فیلمبرداری کرده هست. انتشار این خبر در آخر عصر روز چهارشنبه از سوی خبرنگاری به نام لائورو ژاردین سروصدای زیادی در برزیل داشته است.

عبارات مهم : برزیل

صاحب این شرکت در اقرارهای خود گفته است سناتور آئسیو نویس از حزب سوسیال دموکرات برزیل و رقیب دیلما روسف در مرحله نهائی انتخابات ریاست جمهوری 2014، مبلغ دو میلیون رئال از او خواسته و این پول در چهار مرحله 500 هزار رئالی به وسیله واسطه ای بدست او رسیده و از این عملیات نیز فیلمبرداری شده است است .
دو بازرگان برزیلی که مخفیانه گفتگوهای خود با مدیر جمهور را ضبط کرده اند، در حال حاضر در نیوریورک حضور دارند و به رسانه ها گفته اند بعد از انتشار این خبر، به وسیله افراد ناشناس ترساندن به فوت شده است اند.
بنا به خبر صبحگاه امروز رادیو CNB پلیس فدرال با مجوز قضائی در منزل و آپارتمان ها و املاک سناتور آئسیو نویس در ریو دو ژانیرو، میناس جراس و برازیلیا مشغول جستجو و ضبط مدارک هست. پلیس در دفتر محل کار وی در مجلس سنا نیز به جستجوی مدارک پرداخته است.
میشل تمر منشتر شدن یادداشتی، ملاقات با جوئرلی باتیستا را تائید ولی پرداخت حق السکوت را انکار کرده هست. سناتور آئسیو نویس نیز روابط خود با جوئرلی را کاملاً شخصی و بدون ارتباط با پرسشها دولتی خوانده هست. در همین حال، در جلسه شب چهارشنبه مجلس نمایندگان فدرال گروه مخالف دولت فریاد برکناری میشل تمر را سر داده و برگزاری انتخابات مستقیم را خواستار شده است است.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: برزیل | انتشار | انتخابات | فیلمبرداری | روز چهارشنبه | مجلس نمایندگان | نمایندگان مجلس | انتخابات ریاست جمهوری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog