مغز کله ایران امور خارجه ظریف وزیر خارجه

مغز کله: ایران امور خارجه ظریف وزیر خارجه آتن چین مجمع تمدنهای کهن

گت بلاگز علمی پزشکی بسیاری از ظرفیت‌های رشته وسیع دامپزشکی ناشناخته باقی مانده است

رییس جامعه دامپزشکان کشور عزیزمان ایران گفت: بسیاری از ظرفیت‌های رشته وسیع دامپزشکی ناشناخته باقی مانده هست.

بسیاری از ظرفیت‌های رشته وسیع دامپزشکی ناشناخته باقی مانده است

پیام محبی رییس جامعه دامپزشکان کشور عزیزمان ایران در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمانگروه علمی پزشكی گروه تحریریه سایت جوان؛ اظهار کرد: اوضاع کلی دامپزشکی در کشور عزیزمان ایران از نظر علمی خوب است ولی تعداد بسیاری از دامپزشکان بدون کار هستند.
وی ادامه داد: متاسفانه با وجود محدود بودن بازار کار دامپزشکی ما با زیاد کردن بی رویه و بی برنامه تعداد دانشکده های دامپزشکی روبرو هستیم که دانشگاه ها در حالیکه استاد، درمانگاه و امکانات مورد نیاز را ندارند به گرفتن دانشجو مبادرت می کنند.

عبارات مهم : ایران

محبی عنوان کرد: اکنون تعداد دانشکده های دامپزشکی در کشور به بالای بیست عدد می رسد در حالیکه بزرگترین تولیدکننده های دامی دنیا مانند استرالیا و زلاندنو هر کدام تنها یک دانشکده دامپزشکی دارند.
رییس جامعه دامپزشکان کشور عزیزمان ایران بیان کرد: ۶ دانشکده تازه در دانشگاه آزاد جهت پذیرش دانشجویان رشته دامپزشکی معرفی شده است و با مشورت هایی انجام شده است با دانشگاه آزاد و نظام دامپزشکی راه حلی در خصوص این مسئله وجود دارد.
محبی تصریح کرد: هنوز بسیاری از ظرفیت های رشته وسیع دامپزشکی ناشناخته باقی مانده که در آینده بسیاری از شاخه های تازه در خصوص رشته دامپزشکی به وجود می آیند که زیر نظر دامپزشکی خواهد بود.
وی یادآورشد: دامپزشکی باید به جامعه آشنا شود و یکی از بزرگ ترین مشکلاتی که شاهد آن هستیم این است که تراز رشته دامپزشکی در گزینش رشته های دانشگاهی به شدت کم کردن یافته است.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: ایران | دانشکده | دانشگاه | دامپزشکی | رشته های دانشگاهی | اخبار سلامت | دامپزشکی | بیکاری فارغ التحصیلان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog