مغز کله ایران امور خارجه ظریف وزیر خارجه

مغز کله: ایران امور خارجه ظریف وزیر خارجه آتن چین مجمع تمدنهای کهن

گت بلاگز علمی پزشکی عدم نیازمندی آموزش کشور به اسناد بیگانه ، سند2030 از نظر سکولار پذیرفتنی است

نماینده شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: سند2030 فقط از نظر سکولار مورد پذیرش بوده که نمی تواند در آموزش و پرورش کشور با وجود اسناد بالادستی جای گیرد.

عدم نیازمندی آموزش کشور به اسناد بیگانه ، سند2030 از نظر سکولار پذیرفتنی است

به گزارش حوزه دانشگاهیگروه علمی پزشكی گروه تحریریه سایت جوان؛ محمود محمدی عراقی نماینده شورای عالی انقلاب فرهنگی در نود چهارمین جلسه ستاد راهبردی اجرای نقشه جامع علمی کشور گفت: سند ۲۰۳۰ مورد تذکر مقام معظم رهبری قرار گرفته و ما امروز جلسات متفاوت ستاد نقشه جامع علمی کشور از دی ماه ۹۵ تاکنون را بررسی کردیم که در جلسات مداوم در رابطه با این سند اعلام نگرانی کرده بودیم و تناقضات سند ۲۰۳۰ با اسناد بالادستی نظام بارها اعلام شده است بود.

عبارات مهم : آموزش
وی ادامه داد:بنابراین این عنوان از اهمیت بالایی برخوردار است طبعا باید به این سند از نگاه دیگری بپردازیم آیا که این عنوان به میلیون ها دانش آموز ،دانشجو و اساتید مربوط می شود.

نماینده شورای عالی انقلاب فرهنگی بیان کرد: در واقع عنوان این سند فراتر از کلمات و جملات خاص است آنچه مهم تر بوده این مساله است که ما باید ببینیم نظام آموزش و پرورش در حقیقت براساس چه اصولی باید برنامه ریزی شود.

محمدی عراقی افزود:کشورهای مسلمان نیز سند ۲۰۳۰ را امضا کردند ولی آنها برنامه و سند بالادستی ندارند و مجبور به موافقت با چنین اسنادی هستند.

وی عنوان کرد: رهبر انقلاب تاکید کرده اند که ما در درجه اول باید جهت اجرای چنین اسنادی در تمام دنیا مخالفت کنیم و اگر نتوانستیم حداقل در کشور خودمان آن را اجرا نکنیم.

نماینده شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: در واقع اگر نظر ما لیبرال یا سکولارم باشد این سند قابل توجه و قبول هست.

محمدی عراقی اظهار کرد: در آخرین جلسه ای که با حضور مدیرکل یونسکو در کشور عزیزمان ایران برگزار شده است بود به این مساله تاکید شد که اگر یک بند سند ۲۰۳۰ مغایر با اسناد بالادستی باشد اجرای سند باید متوقف شود.

وی تصریح کرد:سند ملی آموزش ۲۰۳۰ جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران با مدیریت و برنامه ­ریزی یونسکو تصویب شد که حاوی نکات قابل تأملی است و تصویب نامه هیئت وزیران به امضای معاون اول ریاست جمهوری ابلاغ شد.

محمدی عراقی افزود: سند ملی آموزش و پرورش در کشور عزیزمان ایران نمی تواند ۲ سند باشد ما باید یک سند به عنوان سند ملی جهت آموزش و پرورش و اموزش و تربیت داشته باشیم.

وی گفت: ما سندهای بالادستی داریم و میدانیم باید در زمینه های آموزش، پرورش، اخلاق، سبک زندگی چه کار کنیم بنابراین نیاز به این سند وجود ندارد.

نماینده شورای انقلاب فرهنگی بیان کرد: تهیه سند ملی ۲۰۳۰ جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران براساس سند آموزش شرکت ملل و با هدایت و نظارت دفتر یونسکو با فرموده مقام معظم رهبری که شورای عالی انقلاب فرهنگی باید اتاق فرمان فرهنگی کشور یا ستاد عالی فرهنگی و علمی دستگاه­ های کشور باشد منافات دارد. باید ساختاری که جهت چارچوب عمل ملی سند آموزش ۲۰۳۰ در تصویب نامه هیئت وزیران در نظر گرفته شده است شبیه ساختار شورای عالی انقلاب فرهنگی است.
محمدی عراقی با بیان اینکه اعتبار این سند در حدی است که به محض تصویب آن همه دستگاه ­های دولتی موظف به اجرا می­ شوند، عنوان کرد:در واقع در این سند مباحث خوبی هم آورده شده است ولی در بعضی از مباحث این سند نقض وجود دارد و یکی از بااهمیت ترین تناقضات بنیادی این است که با مبنای فرهنگی و اعتقادی ما مغایرت دارد.

محمدی عراقی اضافه کرد:این سند بسیار مهم است و می تواند سالها در زمینه اموزش و تربیت ما سیاست گذاری کند.

وی با اشاره به اینکه در این سند موضوعاتی از قبیل بحث های مربوط به همجنس بازی و پرسشها دیگروجود دارد که نشان از به رسمیت شناختن اینگونه افراد هست، گفت: این پرسشها خلاف هنجارهای کشورهای اسلامی محسوب می شود.

نماینده شورای عالی انقلاب فرهنگی یادآورشد:همه باهم باید دست به دست هم دهیم تا این سند بنیادین تحول آموزش و پرورش را با کمک معلمان به عالی ترین وجه اجرایی کنیم.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: آموزش | انقلاب | سند2030 | آموزش | سند تحول بنیادین | دانشجو | دانش آموز | آموزش و پرورش

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog